Otomasyon Cihaz Kutusu & Box für elektronische Geräte

Endüstri sanayide kullanılmak için tasarlanmış kiosklara Otomasyon Kiosk denir. Bu kiosk sistemleri genel olarak herhangi bir makine yada cihazı hareket ettirmek olduğu kadar. fabrika sistem ve yazılımları için de kullanılabilmektedir.

Kiosk tasarımlarında öncelikle kullanılacağı sektör ve kullanım amacı tespit edilmelidir. Örneğin bir otomotiv sektörü düşünülüyor ve kullanım amacı da sipariş veya iş kayıtlarını girmek ise Şıklık ve estetikle beraber görseli iyi olup  operatör kullanımı açısında kolay ve ulaşılabilir olmalıdır. Öyle ki normal oto showroomlarında kullanılan kiosk ise yüksek ve heybetli durmalıdır. Bunun için kullanılan sektör ve kullanım amacı bet bir şekilde tespit edilmelidir.

Kullanılacak elektrik ve elektronik ürünler yapı içinde uygun yerlere tespit edilmelidir. Ekran kullanıcıların göz hizası veya el ergonomi noktasında iyi konumlandırılırken , bilgisayarlar veya

elektronik kartlar bu devrelere bağlantı kablosu mesafesini aşmayacak şekilde tespit etmekte fayda vardır. Olası cihazların yanlış yerleştirilmesin de veri akışında veya hatların iletişimlerinin bozulmasına varana kadar sorunlar yaşanabilmektedir.

Otomasyon kioskları genel olarak sabit bir yapıda yapılmazlar. Tekerlekli bir yapı yada taşınabilir bir yapıda tasarlanmasında fayda vardır. Bu durumda içinde kullanılacak yapı iyice sabitlenmelidir. Aksi halde taşıma veya hareket sırasında kablolarda veya cihazlarda ki oynama iç yapıda ciddi hasarlar verebilmektedir. Bu durumdan dolayı kiosk içindeki tüm parçalar , kablolar dahil mutlaka sabitlenmelidir. Gövde tasarımı da bu şekilde dizayn edilmelidir.

Kiosk içindeki anakart veya pc , elektronik kart gibi ekipmanlar pem ürünü yardımıyla gövde içindeki kart tepsisine yerleştirilmelidir. Bu tepsi ana gövdeden farklı bir parça olup ana gövdeye gizli pimler yardımıyla sabitlenmelidir. Mümkünse bir somun yardımıyla fikslenmelidir.

Automatisierung ist das Ergebnis des Automatisierens, d.h. des Einsatzes von Automaten (DIN IEC 60050-351). Automaten sind hierbei künstliche Systeme, die selbsttätig ein Programm befolgen und dabei aufgrund des Programms Entscheidungen zur Steuerung und ggf. Regelung von Prozessen treffen (z.B. flexibles FFS).

 

Was bedeutet Automatisierung einfach erklärt?

Automatisierung Mechanisierung

die Einrichtung und Durchführung von Arbeits- und Produktionsprozessen in einer Weise, dass der Mensch für ihren Ablauf nicht unmittelbar tätig zu werden braucht, sondern alle Prozesse (einschließlich ihrer Steuerung, Regelung und teilweise auch Kontrolle) selbsttätig erfolgen.

Was ist der Unterschied zwischen Digitalisierung und Automatisierung?
Während die Digitalisierung der eigenen Prozesse und Arbeitsschritte meist unumkehrbar ist und sich schnell in Unternehmen etabliert, kann es bei der Automatisierung passieren, dass sich die Lösung mangels effizienter Umsetzung nicht durchsetzt.

Warum ist Automatisierung wichtig?

Durch die Automatisierung von Geschäftsprozessen, werden Mitarbeiter entlastet und die gewünschten Ergebnisse positiv beeinflusst. Durch den Einsatz einer Software können Sie ein Geschäft aufbauen, das schlank, agil, produktiv und noch dazu Spass macht.